Responsive image

OLIN Chlorinated Organics

Olin, 1892 yılında kurulmuş, yönetim ofisleri California’da olan bir Virginia şirketidir. Firma; klor alkali ürünler, kimyasal dağıtım ve Winchester ürünler olmak üzere 3 ana iş koluna yoğunlaşmış, 100 yılı aşkın süredir ABD klor alkali sektöründe Kuzey Amerika pazarında 4. Büyük üretici konumundadır.

Dow Chemical Company GmbH ise; 2014 yılında elde ettiği yaklaşık 58 milyar dolarlık yıllık cirosu ile dünyanın lider kimya şirketlerinden biridir. 180 ülkede faaliyet gösteren Dow’ın dünya çapında 53.000 çalışanı bulunmaktadır. Dow, dünyanın dört bir yanındaki 35 ülkede bulunan, 201 sahada üretilen 6.000’den fazla ürüne sahiptir.

Dünya’nın bu iki kimya devi, güçlerini birleştirmiş; klorlu solvent grubunda dünyanın en iddialı markası haline gelmiştir. Ekim 2015 itibari ile Dow Chemical Company GmbH’ın klorlu ürünler iş birimleri [U.S. Gulf Coast Chlor Alkali and Vinyl (CAV), Global Chlorinated Organics (GCO) ve Global epoksi işleri] Olin ile birleşmiştir.

Olin, şu anda klor alkali ürünler, klorlu organikler ve epoksi üretiminde dünya lideridir. Bu alandaki liderliği Olin kullanıcılarına doğrudan yarar sağlayacaktır. İki kurumun üretim uzmanlığı, yaygın dağıtım ağı ve dünya çapındaki kapsama alanı Olin kullanıcılarına en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmak için bir araya getirilmiştir.